VS-10BQ040PBF datasheet
 Скачать datasheet 04023J0R3ABSTR.pdf Файл формата Pdf (20 страниц, 397,88 kb)
  • Маркировка
    VS-10BQ040PBF
  • Производитель
    IR PCS (International Rectifier Power Control Systems)
  • Описание
    IR PCS (International Rectifier Power Control Systems) VS-10BQ040PBF Diode Type: Schottky Repetitive Reverse Voltage Vrrm Max: 40V Forward Current If(Av): 1A Forward Voltage Vf Max: 530Mv Forward Surge Current Ifsm Max: 430A Operating Temperature Range: -55C To +150C Rohs Compliant: Yes